Noc snů pro handicapované děti měla v ostravské zoo velký úspěch

15.06.2017 16:22

Včera vpodvečer se v ostravské zoologické zahradě uskutečnila speciální akce pro handicapované děti – Noc snů. Letos to byl už její jedenáctý ročník. Počet účastníků se blížil ke třem stovkám.


Pro děti a jejich rodiče byl v areálu Zoo Ostrava připraven večer plný zážitků. Kdo chtěl, mohl se na tento večer proměnit v nějaké zvíře prostřednictvím malování na obličej. Děti si užily zábavu i s několika zdravotními klauny. Během procházky po zoo si mohly u několika tzv. dotykových stolků prohlédnout i osahat nejrůznější přírodniny – lebku tygra, paroží největšího jelena světa, želví krunýř a mnoho dalších. Nechybělo samozřejmě ani setkání s živými zvířaty. Kromě těch zoologických to bylo i dvanáct canisterapeutických pejsků. Na realizaci Noci snů se kromě pracovníků zoo nezištně podíleli i členové Kruhu přátel zoo, členové Canisterapie Ostrava se svými čtyřnohými kolegy, Zdravotní klauni Hitrádio ORION. Akce se zúčastnili i představitelé města Ostravy a Moravskoslezského kraje. 

Myšlenka uspořádat pro děti s postižením nebo chronickým onemocněním večer s prožitky, o které často ve svém životě přicházejí, se zrodila v roce 1996 v Zoo Rotterdam, která poprvé uspořádala Noc snů pro děti s onkologickým onemocněním. Postupně se tato akce rozšířila v Evropě a zámoří. Počet zapojených institucí se každým rokem zvyšuje. V letošním roce akci uspořádalo 282 zoologických zahrad a dalších organizací z 39 zemí po celém světě. Ostravská zoologická zahrada pořádá Noc snů od roku 2007.